nejlepší PC rady

Zrychlení PC

Zrychlení PC

 

Návod 

Nečastější příčiny zpomalení systému

  • Zbytečně zpuštěné aplikace a služby, které nevyužíváme.
  • U méně výkonných počítačů různé vizuální styly a efekty.
  • Špatně nastavená virtuální paměť.
  • Naše špatné a nedůsledné odinstalování programů. Někdy je to složitější problém.
  • Pevný disk a fragmentace disku - jednotlivé soubory nejsou uloženy celistvé, jejich části jsou roztroušeny po disku. Toto je způsobeno častým kopírováním, ukládáním a prací se soubory.
  • Registr Windows - smetí a dočasné soubory internetových prohlížečů, cookie, zbytky po odinstalovaných programech. Úplnost registru - chybějící DLLs.

Odstranění problému

Spuštěné aplikace a služby: nastavení můžeme řešit buď přímo v registru Windows   nebo využít nástrojů ve Windows. Zmáčkněte Start, spustit a do příkazového řádku napište msconfig.exe . Objeví se Vám Nástroj pro konfiguraci systému. Zmáčkněte po spuštění a vidíte veškeré programy, které  jsou právě spuštěny. Jednoduchým zaškrtnutím nebo naopak, můžete změnit spuštěné programy. To samé je možné udělat u služeb. Není samozřejmě žádoucí  vypínat služby a některé programy na kterých je závislý chod operačního systému, antivirové programy atp. Nejlepší řešením pro méně zkušené uživatele je využít nějaký specializovaný program. Doporučuji RegCleaner . V programu si můžete nastavit Češtinu.. před cistěním vytvořte bod obnoveni systemu

spuštěné aplikace a služby

Vizuální styly a efekty:

pro ty kteří mají méně výkonné počítače doporučuji zrušit vizuální efekty. To je možné udělat přímo ve Windows a nepotřebujeme žádný program. Přejděte na systém, upřesnit, výkon - zmáčkněte nastavení, vizuální efekty. Můžete využít buď nabídek a nebo zvolit vlastní řešení.

vizuální efekty

 

Virtuální paměť - Doporučuji ji zvětšit na minimálně 1000 MB. Klikněte v ovládacích panelech na systém, výkon, nastavení, upřesnit, změnit. Objeví se Vám toto okno. Počáteční velikost nastavte na 1000 MB, největší velikost můžete nechat také na 1000 MB, zmáčkněte nastavit a ok. Potom počítač restartujte. Po naběhnutí počítače se můžete podívat zda bylo nastavení provedeno podle Vašich požadavků

virtuální paměť

 

Pevný disk defragmentace disku: pokud máte Windows XP, předpokládám že používáte systém souborů NTFS a né FAT 32. Jeden disk můžeme rozdělit na více oddílů. Například jeden oddíl nechat na systém a druhý na  dokumenty atp. Je to výhodné řešení pro případ kolapsu systému a také lepší údržbě. Doporučujeme u větších disků. Nejvhodnější je disk rozdělit  před instalací operačního systému, ale existují programy, které umožňují rozdělit disk po instalaci systému.

Defragmentace :  Přímo Windows nám nabízejí svůj nastroj. Všichni ho asi dobře známe pro jeho pomalost a také nemožnost podrobnějších nastavení. Ani jeho účinnost není nijak převratná. Přes určité nedostatky ho nedoporučuji používat. radši si stahněte O&O Defrag Je to vynikající program který řeší problémy se ztrátou výkonu a stability.  není zadarmo, ale přesto doporučuji  vyzkoušet.

 

defragmentace

 

Registr Windows  a jeho smeti. Je poměrně dostatek programů, Přesto se dost často stává že dojde k smazání něčeho co jsme nechtěli. Vždy před čištěním vytvořte bod obnoveni systemu. Doporučuji Vám program CCleaner  Velice snadno a bezpečně odstraníte veškerý balast, který vám podstatně zpomaluje činnost systému.

registr

 
TOPlist