nejlepší PC rady

Procesor

 

Procesory:

Nevyužítá čtyři jádra

V lednu se do masového prodeje konečně dostávají vyhlížené čtyřjádrové procesory od Intelu, z nichž tím nejvýkonnějším je Core 2 Extreme QX 6700, za který bylo v době vypuštění nutné vysolit bezmála třicet tisíc korun. Intel prostě zabalil dvě dvoujádra do jednoho procesorového domečku a spojil je rychlým Frontside Busem. To by v případě využití všech čtyř jader, která by se mohla opírat až o osmi megabytovou sběrnici, znamenalo teoretické zdvojnásobení výkonu oproti Core 2 Extreme X6800. Také počet tranzistorů se dostal na rekordní úroveň, překonávající půl miliardy maličkých součástek. Ale nejen počet jader, i cache a počet tranzistorů se zdvojnásobily. O poznání méně vábivě promluvila energetická spotřeba. Ta také stoupla takřka jednou tolik. Ze 75 Wattů na 130, čímž se Intel dostal zpět na úroveň starých Pentium 4 modelů. Aspoň že rychle se objevivší novinka neznehodnotila základní desky pro Core 2 Duo, tedy ty vybavené čipsety 965 nebo 975X. Některé desky sice vyžadovaly update BIOSu, ale oproti konkurenčnímu AMD s novým socketem to znamenalo značnou výhodu.

 

Procesor (CPU – Central Processing Unit) je ústřední výkonnou jednotkou počítače, která čte z paměti instrukce a na jejich základě vykonává program.
Procesor AMD Athlon 64
Tento hlavní integrovaný obvod představuje "mozek" počítače. Dnešní procesory Intel a AMD jsou schopny zpracovat již miliardy operací za vteřinu.


Více na www.agen.cz  - nejlepší obchodce počítačů

 
TOPlist